• מהו ״מוקד דוחות״?

מוקד דוחות הוא כתובת באינטרנט שנוצרת מתוך אפליקציית קלוריות. המוקד נוצר לבקשת יוזם המוקד, אשר מקבל קוד זיהוי אותו הוא יכול לשלוח למשתמשים שיכולים לבחור להצטרף למוקד הדוחות בעזרת הקוד.

מוקד דוחות מאפשר ליוזם של המוקד לאסוף באופן שוטף דוחות ממשתמשים שהסכימו להיצטרף למוקד הדוחות.

הדוחות יכולים להיות בפורמט:

  • PDF – אשר מתאים לדיאטנים ומאמנים.
  • CSV – אשר מתאים למטרות מחקר.
  • איך ניתן לגשת לדוחות?

יוזם מרכז הדוחות יכול לראות את האתר עם הדוחות מתוך האפליקציה – או בעזרת דפדפן אינטרנט מכל מחשב.

אחרי שיוזם המרכז ממלא את הפרטים שדרושים במסך המתאים באפליקציה (כלים והגדרות ⬅︎ מחקר והדרכה, ובחירה ב״יצירה״ בסרגל שבתחתית המסך) ישלח אליו מייל אוטומטי עם קוד זיהוי. ניתן להעתיק את הקוד – או ללחוץ על הקישור עצמו שקיים בקוד הזיהוי (הקישור יעבוד רק מתוך האייפון).

בראש המסך של יצירת המוקדים תופיע רשימה של כל המוקדים שנוצרו. לחיצה על מוקד שלא אושר עדיין תאפשר להזין באופן ידני את קוד הזיהוי. כל עוד המוקד לא אושר בעזרת קוד הזיהוי (באופן ידיני – או בעזרת הקישור שנשלח) לא תהיה גישה לאתר המוקד.

לאחר שמוקד אושר, ניתן ללחוץ עליו מתוך רשימת המוקדים – ויפתח מסך עם האתר שמרכז את כל הדוחות. בפינה הימנית העליונה של מסך זה יש כפתור ״פעולות״, ממנו ניתן להעתיק את הכתובת של האתר לזיכרון, או לפתוח את האתר בדפדפן הספארי של האייפון. מכאן גם ניתן לשלוח למשתמשים הזמנה להצטרף למוקד, כאשר במייל שנשלח יופיע לינק מתאים שיאפשר למשתמשים ללחוץ עליו ולהצטרף בקלות למוקד.

  • מה מכילים דוחות ה-CSV?

עבור כל משתמש שהצטרף למוקד, נשלח קובץ תיאור המכיל נתונים פיזיים כמו גיל משקל וגובה, וכינוי שהמשתמש בחר לעצמו. הפרטים אנונימיים (אלא אם המשתמש בחר בכוונה בשמו האמיתי ככינוי). קובץ זה מיועד לטובת מחקרים שזקוקים למדדי המשתמשים כחלק מהמחקר.

הדוחות מרוכזים ברמה החודשית כך שבמהלך החודש הקובץ מתעדכן (פעם ביום), ומכיל את כל הרשומות שהוספו ליומן (כלומר גם הנושאים הנוספים, כמו מים, לחץ דם וכו׳).

בנוסף, לכל חודש מצורף קובץ CSV נוסף שמכיל שיערוך של רמת הסוכר בדם – כפי שהאפליקציה משערכת לאותו המשתמש. למחקרים שרוצים להתמקד בנושא רמת הסוכר בדם מומלץ ליצור קשר עם מפתח האפליקציה.

  • ניסוי פתוח למטרות מחקר

משתמשים שלא הצטרפו לשום מוקד – יכולים להתנדב להצטרף לניסוי פתוח למטרות מחקר. לניסוי הפתוח אי אפשר לבחור כינוי וזאת כדי למנוע פגיעה בפרטיות גם מתוך חוסר שימת לב של המשתמש.

כדי להצטרף למוקד של הניסוי הפתוח – יש להישתמש בקוד הזיהוי: 0 (הסיפרה אפס).

משתמשים בגירסה החינמית (דל-קלוריות) יקבלו כאות תודה הסרה של הפרסומת שמופיעה מדי פעם בתחתית המסך (כל עוד הם משתתפים בניסוי הפתוח)
הטבה זו רלוונטית רק למכשירים החל מ-iPhone 5 – כיוון שלמסכים קטנים יותר לא קיימת הפרסומת השנייה מלכתחילה.

כל הדוחות של הניסוי הפתוח זמינים באתר שבכתובת הבאה:

http://calories-heb.s3-website-eu-west-1.amazonaws.com/p/public

השימוש במידע חופשי, אך מי שמפרסם מחקר או משתמש במאגר מידע זה ליצירת ישום – מתבקש להוסיף קישור לאתר שבכתובת הנ״ל למען הפצתו לשימוש במחקרים נוספים – ולטובת הכלל.

מודעות פרסומת